חרובי – אטרקציה בפקיעין, פסל באבן ומוסיקאי | אודות האמן

אודות האמן

חרובי נולד בכפר פקיעין ב-1957. שמו הוענק לו בהשראת עץ החרוב הקדוש שליד מערת הרשב"י שבלב פקיעין העתיקה. 

כבר בילדותו גילה נטייה לאומנות, ובמיוחד לפיסול באבן. את השראתו הוא מקבל עד היום מהנוף ההררי והכפרי שבסביבת מגוריו, ומהרקמה האנושית בפקיעין – בני ארבע הדתות החיים יחדיו בשלום, בכבוד ובאהבה.  

הוא אוטו-דידקט. את הטכניקה והמיומנות פיתח בעצמו לאורך השנים תוך כדי ניסוי וטעייה. בזכות עובדה זו, פיתח חרובי סגנון ייחודי משלו. הוא לא הושפע מאף אמן אחר, ובעצם גם לא יכול היה להיות מושפע- הוא גדל בכפר שלא היה בו חשמל והתקשורת לעולם הייתה דלה מאוד, אם בכלל. 

חרובי מעולם לא מכר עבודה שלו, ואף בצוואתו הורה כי יצירותיו לא יימכרו לעולם. בסטודיו מוצגות עבודות שיצר מילדות ועד היום, כולל עבודות שיצר מגיל 10. חרובי הנער הקדיש שעות ארוכות לפיסול, למרות שבאותה תקופה לא הייתה שום מודעות לאמנות מופשטת, והוא לא זכה לעידוד כלשהו מהסביבה והמשפחה. הוא אף טרח להסתיר את יצירותיו, מחשש שמישהו עלול להשליך אותן.  

היום הוא מציג בגאווה כ-100 עבודות באבן. הפסלים מוצגים בגלריה שבמרתף ביתו, וחרובי מוכר ומוערך הן בסביבתו הקרובה והן בקרב העוסקים באמנות. 

 

חרובי הוא גם מוסיקאי. 


הוא מתמחה בבניית כלי המיתר הים תיכוני – העוד, ובנוסף חיבר 14 קטעים מוסיקליים מקוריים בהשראה מקומית, אותם הוא מכנה "פסלים שנשמעים". הביקור בחצרו כולל הסבר על בניית העוד, האזנה לקטעי נגינה (מוכרים וקטעים מקוריים שחיבר חרובי) וריקודים. 

 

חרובי מקפיד לתרום לקהילה בדרכים שונות, למשל – העברת סדנאות בתוך גני ילדים ומועדוניות ברחבי הגליל. אחת הדרכים האהובות עליו, היא תרומה של סדנאות פיסול לאוכלוסיות מיוחדות, מבוגרים וילדים בעלי מוגבלויות שונות מכל הארץ. הסדנאות מתקיימות בחצר ביתו ונמשכות מספר שעות. 

 

בצילום: חרובי בסדנת פיסול עם ילדי גנים